Strona główna
Rodzina
Tutaj jesteś

Świetne świąteczne ozdoby DIY

18 stycznia 2023 świąteczne ozdoby DIY


Świąteczne ozdoby DIY są coraz popularniejsze. Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na takie rozwiązanie. Święta Bożego Narodzenia są bardzo ważne dla rodaków. Warto w swoim domu wykonać świąteczne ozdoby.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak są najlepsze ozdoby
  • na jakie świąteczne ozdoby się zdecydować
  • jakie ozdoby wybrać

Najlepsze ozdoby

Świetnym pomysłem będzie zrobienie świeczniku z bombek. Wygląda elegancko oraz intrygująca. Świecznik z bombek to jedna z najprostszych w wykonaniu dekoracji świątecznych. Wystarczy tylko kawałek gąbki florystycznej, świeca, a ponadto zestaw różnej wielkości bombek choinkowych oraz pistolet do kleju na gorąco. Z gąbki florystycznej należy wyciąć podstawę świecy w kształcie walca z zagłębieniem pośrodku na świecę. Do takiego prowizorycznego świecznika trzeba przykleić klejem na gorąco bombki, mieszając ich barwy, wielkości, a także typy wykończeń. Dobrym pomysłem będzie zestawienie błyszczących z matowymi. Jeżeli zasłoni się podstawę z gąbki, wystarczy tylko dodać świecę. Tak zrobiony świecznik z bombek powinien zachwycić domowników oraz gości.

świąteczne ozdoby DIY

Świąteczne ozdoby

Świetnym pomysłem na dekorację świąteczną będzie również świecznik z lasek cynamonu. Jeżeli lubi się świece oraz piękne zapachy, będzie to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Można zakupić świecę aromatyzowaną bądź stworzyć nietuzinkowy świecznik, którego zadaniem będzie uwalnianie kojarzącej ze świętami woni. Do tego celu należy skompletować świecę o kształcie walca oraz sporej średnicy, paręnaście lasek cynamonu o długości zbliżonej do wysokości świecy. Nie można też zapomnieć o pistolecie z klejem na gorąco, sznurku bądź drucie florystycznym. Należy zakupić również sztuczne gałązki iglaste bądź z liśćmi. Do tego istotne są czerwone owoce, na przykład ostrokrzew, dzika róża bądź głóg. Święcę należy obłożyć laskami cynamonu, układanymi ściśle jedna obok drugiej. Całość trzeba związać drutem florystycznym lub sznurkiem. Innym ciekawym pomysłem na świąteczną ozdobę DIY są papierowe śnieżynki. Do ich zrobienia trzeba mieć kartkę papieru, nożyczki, a także trochę wyobraźni. Z papieru należy wyciąć kwadraty i złożyć je kilkukrotnie w pół tak, żeby finalnie otrzymać trójkąt. Kolejno trzeba wyciąć fantazyjne wzory ramion śnieżynki. Gotowe dekoracje DIY można powiesić na choince, w oknie, a także na wieńcach bożonarodzeniowych. Opcji jest bardzo dużo.

DIY świąteczne – jakie wybrać?

Jeżeli celem jest zrobienie świątecznej ozdoby DIY, warto postawić na wianuszki z żywych roślin. Dzięki nim można bardzo ciekawie ozdobić okna w domu na Święta Bożego Narodzenia. Najlepiej będzie zdecydować się na małe wianuszki, które powieszone w każdym oknie będą cieszyły oczy oraz domowników. Ponadto przyciągną uwagę przechodniów. Do wykonania wianuszka z żywych roślin trzeba zakupić grubszy drut, cienki drucik florystyczny bądź nitkę, a także skompletować gałązki drzew oraz krzewów iglastych. Idealny do tego będzie świerk bądź jodła, ale można też postawić na sosnę, jałowca oraz tuję. Świetne też będą drzewa liściaste, na przykład jemioła, ostrokrzew, a także bukszpan. Nie można też zapomnieć o przygotowaniu kleju na gorąco.

Redakcja imoplan.pl

Nasz zespół ekspertów specjalizujących się w dziedzinach takich jak rodzina, dom, wnętrza dzieli się swoją wiedzą, aby wspierać Cię w codziennych wyzwaniach związanych z życiem rodzinnym. Od lat dostarczamy wartościowe treści, które pomagają w zarządzaniu domem, wychowywaniu dzieci i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Nauka języka angielskiego na Saskiej Kępie
Sala zabaw dla dzieci w Warszawie
świąteczne ozdoby DIY

Jesteś zainteresowany reklamą?

świąteczne ozdoby DIY