imoplan.pl

Blog tematyczny o ogrodzie, dzieciach i rodzinie.

Wnętrza

Przytulne wnętrza, czyli jakie?

Przytulne wnętrza, czyli jakie?

Jeśli komuś marzą się przytulne wnętrza, to powinien zadbać o stworzenie odpowiedniej aranżacji. Istotne staje się dobranie właściwej kolorystyki, bardzo ważne jest także sięgnięcie po odpowiednie materiały. Nie może zabraknąć również rozmaitych dodatków, które wprowadzą nastrojowy klimat. Do przytulnych wnętrz chce się wracać, sprzyjają one relaksowi, pozwalają się wyciszyć. Domowe wnętrza mogą stać się bezpieczną oazą spokoju. Trzeba tylko wiedzieć, jak uzyskać pożądany efekt. Nie ma jednak w tym niczego skomplikowanego, wystarczy pamiętać o kilku kwestiach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak stworzyć prztulne wnętrza
  • co pomoże w uzyskaniu przytulności
  • co charakteryzuje przytulne zacisze domowe

Jak stworzyć przytulne wnętrza?

Na przytulność we wnętrzach duży wpływ ma oczywiście kolorystyka. Należy wobec tego dobrze przemyśleć swój wybór. Warto zdecydować się przede wszystkim na ciepłe kolory, mogą być także neutralne z mocniejszymi akcentami, aby wszystko zrównoważyć. Warto postawić przede wszystkim na pastele, odcienie pomarańczy, brązu i czerwieni. Faktura i miękkość materiałów także ma duże znaczenie. Idealnie nadaje się oczywiście drewno, które jest przyjemne w dotyku. Otaczanie się nim zapewnia poczucie przytulności. Naturalne tkaniny także będą mile widziane. W przypadku materiałów uznawanych za ciepłe najlepsze będą te mające wyczuwalną strukturę. Rewelacyjnym rozwiązaniem będą elementy wyposażenia drewniane z wyraźnie zaznaczonym usłojeniem, sękami. Godne polecenia są meble tapicerowane. Tkaniny o wyraźnych splotach także będą mile widziane.

Co pomoże w uzyskaniu przytulności?

Istotne jest dobranie właściwego oświetlenia, za pomocą którego możliwe staje się wprowadzenie nastrojowego klimatu. Warto zdecydować się przede wszystkim na światło mające ciepłą barwę. Sprzyja relaksowi, co ma szczególne znaczenie w strefie wypoczynku. Rozproszone i ciepłe światło będzie strzałem w dziesiątkę. Przyda się puszysty dywan, nie może zabraknąć również dekoracyjnych poduszek. Kluczowe staje się to, aby otaczać się przedmiotami przyjemnymi w dotyku. To właśnie za ich pomocą można dodać przytulności pomieszczeniu. Wiklinowy fotel z miękkimi poduszkami sprawdza się rewelacyjnie, to samo można powiedzieć o wzorzystej narzucie na kanapie i wygodnej pufie. Z materiałów polecieć można wełnę, bawełna, len i welur. Przy wyborze dodatków zawsze warto kierować się tym, aby wywoływały one pozytywne skojarzenia.

przytulne wnętrza

Przytulne zacisze domowe

Jeśli w pomieszczeniach ma być przytulnie, to mile widziane będą osobiste pamiątki, rodzinne zdjęcia, dekoracje handmade. Nie może zabraknąć także roślinności w ozdobnych donicach. Przydadzą się również świece, które zapewniają nastrojowe światło i jednocześnie wydzielają piękne zapachy. Wnętrza od razu staną się przytul mniejsze. Zadbać należy także o odpowiednią aranżację okna. Nie może zabraknąć oczywiście zasłon i firan, które zapewniają więcej przytulności i jednocześnie stanowią ozdoby. Na podłogę najlepiej nadaje się drewno, ale można także zdecydować się na wykładzinę. W przypadku paneli niezbędny jest puszysty dywan w pastelowym kolorze. Nie można zapomnieć również o miękkich kocach, przyjemnych w dotyku.

Udostępnij