imoplan.pl

Blog tematyczny o ogrodzie, dzieciach i rodzinie.

Wnętrza

Jak prawidłowo dopasować długość zasłon?

Jak prawidłowo dopasować długość zasłon?

Zamierzasz kupić zasłony, ale nie wiesz, jak długość będzie odpowiednia? Zobacz porady, które pomogą w zakupie tych odpowiednich!

Gdy planuje się zakupienie zasłon, konieczne jest uwzględnienie ich długości. Dzisiaj każdy sklep z zasłonami może zaoferować je w wielu wariantach, dlatego warto uwzględnić ten parametr przy dokonywaniu zakupu.

W jakich długościach oferowane są zasłony?

Zasłony do okien można podzielić na dwie główne kategorie pod względem ich długości, a dokładnie są to zasłony gotowe oraz zasłony na wymiar.

Wiele osób decyduje się na kupowanie zasłon gotowych, ponieważ są one od razu docięte i obszyte, dlatego nadają się natychmiast do powieszenia przy oknie. Sklep z zasłonami sklep.voppi.eu oferuje je zwykle w wariantach długości 250 cm oraz 300 cm, natomiast można spotkać się również z zasłonami krótszymi albo dłuższymi, zależnie od producenta.

Z kolei zasłony na wymiar pozwalają na indywidualne dobranie ich długości zależnie od potrzeb, na przykład miejsca montażu karnisza czy też oczekiwanego efektu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że usługa uszycia zasłon na wymiar będzie droższa niż gotowe zasłony.

Dodatkową opcją jest skrócenie gotowych zasłon, które nie pasują pod względem długości do danego okna.

Krok po kroku – jak dobrać długość zasłon?

Dostosowanie długości zasłon jest ważnym krokiem podczas ich doboru. Właściwie dobrane pod tym względem zasłony prawidłowo wiszą i wyglądają najlepiej. O czym warto pamiętać, zanim odwiedzi się sklep z zasłonami?

1. Wymierz okno

Przed zdecydowaniem się na zakupienie zasłon konieczne jest określenie, jaka ich długość będzie potrzebna. W tym celu trzeba zmierzyć okno, aby uzyskać właściwą długość. Zasłony powinny być wystarczająco długie, aby sięgały podłogi lub kończyły się tuż nad nią, ale nie tak długie, aby zwijały się na podłodze.

2. Weź pod uwagę karnisz

Należy pamiętać o tym, że długość zasłon powiązana jest z rodzajem karnisza i sposobem jego montażu. Najlepiej zatem wcześniej zamontować karnisz lub zmierzyć wysokość od karnisza do podłogi, by dobrać odpowiednią długość zasłon. Dzięki temu można uniknąć problemów wynikających z ich doboru.

Jeśli zasłony są za długie, czasami można wyregulować karnisz, aby je podnieść. Nie jest to jednak możliwe w przypadku każdego typu karnisza.

3. Zwróć uwagę na sposób powieszenia zasłony

Zasłony mogą być wieszane na karniszach na różne sposoby, na przykład za pomocą żabek, uchwytów, kółek wszytych w zasłonę czy też wstążek. Dobierając odpowiedni rodzaj zasłony, trzeba także zwrócić uwagę na sposób jej powieszenia, ponieważ będzie on wpływać na to, jak zasłona będzie wisieć na karniszu i może również zmienić jej długość.

Przykładowo, gdy zasłona jest nieco za krótka, można zdecydować się na zastosowanie kółek na karnisz z żabkami, które pozwolą na jej obniżenie. Z kolei wtedy, gdy zasłona jest dość długa, można powiesić ją za pomocą tunelu.

W razie problemów z doborem odpowiedniej długości zasłon w ich dopasowaniu może pomóc również sklep z zasłonami. Wystarczy przekazać sprzedawcy albo przesłać do niego pobrane pomiary i opisać swoje oczekiwania.

Udostępnij