Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Funkcjonalny zestaw do jadalni – co wchodzi w jego skład?

19 lutego 2023 zestaw do jadalni


Podczas urządzania mieszkania każde pomieszczenie musi być odpowiednio zaaranżowane i wyposażone. Zapewni to nie tylko odpowiedni nastrój w pomieszczeniu, ale także zaważy o jego funkcjonalności.

Jednym z istotniejszych pomieszczeń domu jest jadalnia – to tu spotyka się rodzina podczas regularnych posiłków, uroczystości czy spotkań z przyjaciółmi. Aranżacja pomieszczenia jadalnianego musi być więc na tyle praktyczna, by ze spokojem przyjmować gości, a jednocześnie na tyle atrakcyjna wizualnie, by wywoływała przyjemne odczucia.

Jakie meble do jadalni pozwolą uzyskać Ci taki efekt? Co wchodzi w ich skład? Poznaj funkcjonalne zestawy jadalniane od Arpio Meble, które muszą znaleźć się w Twoim domu.

Co wchodzi w skład zestawów mebli do jadalni?

Choć odpowiedź wydaje się prosta, tak dobór samych mebli może wymagać dłuższej chwili zastanowienia. We właściwie urządzonym wnętrzu liczy się bowiem spójność. Kupując więc meble do jadalni, warto pochylić się nad zestawami meblowymi z tej samej, bądź podobnej kolekcji.

Właśnie ze względu na chęć uzyskania harmonijnego wnętrza, na nowo budzi się zainteresowanie gotowymi zestawami meblowymi. Jakie elementy meblowe można zakupić, inwestując w zestaw do jadalni

Krzesła i stół – sercem domu rodzinnego i ozdobą jadalni

Zestawione w komplecie krzesła i stoły to absolutna klasyka jadalni. Wspólnie stanowią  sedno całej aranżacji jako najistotniejsze meble pomieszczenia. Jest to bowiem miejsce spożywania wspólnego posiłku bądź świętowania uroczystości rodzinnych.

Meble muszą być więc funkcjonalne, wygodne i niezawodne – tak, aby goście czuli się przy nim swobodnie. Najpopularniejszym rozwiązaniem, jest zakup stołu rozsuwanego, który w kilka chwil umożliwia dosadzenie kilku miejsc. Zadbaj o odpowiednią ilość i wygodę krzeseł, tak by wielogodzinne spotkania były komfortowe dla każdego uczestnika.

Kredens i komoda – funkcjonalne i ozdobne elementy jadalni

W wyposażeniu jadalni doskonale sprawdzi się kredens bądź komoda. Z reguły przeznaczone do przechowywania drobiazgów oraz szklanej zastawy stołowej, umożliwiają zachowanie porządku w tej przestrzeni oraz szybki dostęp do niezbędnych akcesoriów. Warto więc wybrać model z szufladami lub przeszklonymi elementami, które nadadzą dynamiki w pomieszczeniu i wyeksponują wybrane elementy stołowe.

Na co zwrócić uwagę, dopasowując komplet mebli do jadalni?

Poza preferencjami wizualnymi, kluczowym parametrem doboru kompletu mebli jest metraż pomieszczenia. Jadalnia bowiem powinna być miejscem kojarzonym ze swobodą i wygodą, dlatego warto unikać przesycenia elementów wyposażenia. Pozwoli to zachować przejrzystość pomieszczenia i swoistego rodzaju funkcjonalny minimalizm.

Aby osiągnąć taki efekt i uniknąć niekomfortowego przeciskania się między stołem a krzesłami, warto wziąć pod uwagę następujące wskazówki, przygotowane przez specjalistów od Arpio Meble:

  • rekomendowana odległość stołu od pozostałych mebli to minimum 75 cm,
  • przestrzeń dla jednej osoby przy stole to ok. 60 cm,
  • siedzisko krzesła powinno znajdować się wysokości około 45-48 cm,
  • unikaj ustawiania mebli przy samej ścianie – to optycznie pomniejsza pomieszczenie.

Powyższe wytyczne pomogą Ci właściwie skompletować Twój zestaw do jadalni. Pamiętaj, że nie musisz stosować się do sztywnych ram i możesz dobierać meble względem własnego zapotrzebowania. Ciekawym dodatkiem będzie bowiem wisząca szafka, lustro bądź schludnie skrojony barek. Wejdź na Arpop.pl i wybieraj meble do jadalni od najpopularniejszych producentów.

Redakcja imoplan.pl

Nasz zespół ekspertów specjalizujących się w dziedzinach takich jak rodzina, dom, wnętrza dzieli się swoją wiedzą, aby wspierać Cię w codziennych wyzwaniach związanych z życiem rodzinnym. Od lat dostarczamy wartościowe treści, które pomagają w zarządzaniu domem, wychowywaniu dzieci i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

płot panelowy
Jak czyścić meble z litego drewna
kostka brukowa

Jesteś zainteresowany reklamą?

kostka brukowa