Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Formowanie rotacyjne czyli rotomoulding

15 stycznia 2023 Formowanie rotacyjne


Rozwój nowoczesnych technologii wiąże się z konstruowaniem maszyn i urządzeń, które będą precyzyjnie produkowały potrzebne elementy i podzespoły.

Formowanie rotacyjne jest nowoczesną technologią, a produkty tak wykonywane wykorzystywane są w wielu branżach. Maszyny do rotomouldingu na polski i zagraniczne rynki produkuje orex-rotomoulding.pl.

Lider technologii rotomouldingu

Firma orex-rotomoulding.pl od ponad 25 lat zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem maszyn do formowania rotacyjnego oraz form stalowych. Oferta firmy obejmuje też montaż, szkolenie i uruchomienie zamówionej maszyny w zakładzie klienta.

Orex Rotomoulding Machines swoje produkty sprzedaje na polskim rynku. Należy też do czołówki światowych liderów produkujących i serwisujących maszyny do rotomouldingu. Wyroby orex-rotomoulding.pl można znaleźć w Niemczech, Austrii, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii i Brazylii.

orex-rotomoulding.pl to kompleksowa oferta produktów i usług w branży formowania rotacyjnego. Innowacyjne rozwiązania dostosowane są do indywidualnych potrzeb zamawiających. Firma korzysta z materiałów najwyższej europejskiej jakości. Proponuje fachowe doradztwo i pełen serwis swoich maszyn. Dużym atutem jest mobilność czyli dostarczanie i montaż maszyn u klienta.

Co to jest rotomoulding?

Rotomoulding czyli formowanie rotacyjne to jedna z nowoczesnych technologii formowania tworzyw sztucznych. Pozwala na produkowanie odlewów o różnych kształtach w specjalnych formach. Ta technika pozwala na uzyskanie monolitycznych zbiorników, ale też zabawek, korpusów, pokryw, półproduktów budowlanych i wielu innych z tworzyw sztucznych.

Produkcja odlewów z tworzyw sztucznych możliwa jest dzięki roto maszynom, które oferowane są przez orex-rotomoulding.pl.

Jakie maszyny można zamówić w Orex Rotomoulding Machines?

orex-rotomoulding.pl produkuje trzy rodzaje maszyn do formowania rotacyjnego. Są to:

  • maszyny typu Karuzela
  • maszyny typu Shuttle
  • maszyny typu Rock and Roll
  • maszyny specjalne

Maszyna typu Karuzela w orex-rotomoulding.pl budowana jest w oparciu o podzespoły austriackiej firmy B&R. Firma dostarcza sterowniki, panele dotykowe i falowniki czyli elementy związane ze sterowaniem maszyną. Te kluczowe elementy gwarantują szybką wymianę danych między sterownikiem a falownikiem. To powoduje, że układ jest wytrzymały i zapewnia wieloletnią i wydajną pracę urządzenia. Oprogramowanie narzędziowe austriackiej firmy przekłada się na stworzenie unikatowych funkcji maszyny. Zapewnia wysoki stopień automatyzacji, intuicyjną obsługę, a w przypadku awarii telediagnozę z ustaleniem przyczyny usterki. Jest to maszyna o dużej wydajności produkcyjnej, przeznaczona do wytwarzania małych elementów i wyrobów o dużych gabarytach.

Maszyna typu Shuttle oferowana jest przez orex-rotomoulding.pl klientom nastawionym na zróżnicowany profil produkcyjny. Maszyna może być wyposażona w proste ramiona lub podparte typu U. Maszyna Shuttle, podobnie jak Karuzela, może mieć komory grzewcze o różnej wielkości.

Maszyna typu Rock and Roll przeznaczona jest produkowania elementów długich i wąskich takich jak kajaki. Dzięki zastosowaniu systemu podwójnego termoobiegu możliwe jest równomierne ogrzanie formy i uzyskanie produktu o wysokiej jakości.

Maszyny specjalne w orex-rotomoulding.pl można zamówić zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. Klient decyduje o typie maszyny, rodzaju ogrzewania, budowie ramion, wózków i komory grzewczej. Maszyna specjalna przeznaczona jest do wytwarzania elementów, których nie można uzyskać przy pomocy standardowych urządzeń.

Materiał zewnętrzny

Redakcja imoplan.pl

Nasz zespół ekspertów specjalizujących się w dziedzinach takich jak rodzina, dom, wnętrza dzieli się swoją wiedzą, aby wspierać Cię w codziennych wyzwaniach związanych z życiem rodzinnym. Od lat dostarczamy wartościowe treści, które pomagają w zarządzaniu domem, wychowywaniu dzieci i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

płot panelowy
Jak czyścić meble z litego drewna
kostka brukowa

Jesteś zainteresowany reklamą?

kostka brukowa