Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Czy lodówka wolnostojąca może być energooszczędna? Poznaj AI Energy Mode!

19 września 2023 Lodówka wolnostojąca

Lodówka wolnostojąca to częsty wybór użytkowników. Nie ma co się temu dziwić – model ten jest uniwersalny i ponadczasowy. Dodatkowo występuje w tak wielu wariantach, że z łatwością znajdziemy urządzenie dopasowane do naszych potrzeb. Czy jednak lodówki wolnostojące mogą oferować nam efektywne oszczędzanie energii?

Jaka lodówka wolnostojąca będzie dobrym wyborem?

Lodówka srebrna, czarna, biała czy może kolorowa? Aspekt wizualny dla wielu osób ma znaczenie. Dlatego podczas wyboru nowego sprzętu nie zapominajmy też o tym, że może być on idealnym dopełnieniem dla naszej kuchni. Co prawda może pozostawać jedynie tłem, ale może również być ciekawym akcentem, który zostanie zauważony już od progu!

Oprócz wyglądu ważne jest także to, co lodówka skrywa w środku. Aktualnie mamy do wyboru warianty korzystające z przeróżnych nowoczesnych technologii i funkcji. Niektórymi urządzeniami możemy nawet sterować z poziomu naszego telefonu. 

Podczas wyboru lodówki zwróćmy też uwagę na jej rozmiary. Jeżeli pod jednym dachem mieszkają więcej niż dwie osoby, być może odpowiednim rozwiązaniem będzie na przykład wariant dwudrzwiowy.

Czy lodówki pobierają dużo prądu?

Tutaj pojawia się jednak pytanie związane z poborem prądu. Czy lodówki mogą być energooszczędne? Na pewno warto wskazać, że dzisiaj urządzenia te potrzebują znacznie mniej energii niż kiedyś. W konsekwencji nowelizacji przepisów zaszły też zmiany opisów i oznakowania etykiet w zakresie efektywności energetycznej. Nie używamy już określeń takich jak A+, A++ czy A+++. Aktualnie skala zaczyna się od litery A i kończy na literze G (największy pobór) – na jej podstawie dokonano ponownej kwalifikacji urządzeń. Klasa A zarezerwowana jest dla tych najbardziej efektywnych energetycznie – dostępnych teraz lub dopiero w przyszłości.

Dzisiejsze lodówki projektowane są w taki sposób, aby nie marnować prądu. Doskonałym przykładem są m.in. urządzenia marki Samsung. Nie bez powodu są to najczęściej kupowane lodówki w Polsce*.

Lodówka wolnostojąca z AI Energy Mode

Czy znasz już lodówki marki Samsung, które korzystają z trybu AI Energy Mode? Jeżeli poszukujesz urządzenia, które pozwoli Ci oszczędzać energię elektryczną, to jest to wybór warty rozważenia. Po włączeniu AI Energy Mode lodówka automatycznie zoptymalizuje pracę tak, aby zużywać do 15%** mniej energii. Optymalizacja ta bazuje na wzorcach, takich jak częstotliwość otwierania drzwi, szybkość pracy kompresora czy nawet częstotliwość cyklu rozmrażania. 

Dodatkowo dzięki modułowi wi-fi i możliwości zarządzania z poziomu aplikacji SmartThings*** (dostępne w wybranych modelach) – lodówki Samsung są jeszcze bardziej energooszczędne! Jak to możliwe? Możesz na bieżąco śledzić zużycie energii, a nawet monitorować przyszłe prognozy. Ciekawym rozwiązaniem jest również powiadomienie o otwartych drzwiach, które zostanie automatycznie wysłane na telefon, telewizor czy na przykład smartwatch. W ten sposób nie musisz martwić się o nadprogramowe zużywanie energii. To i wiele więcej oferują urządzenia marki Samsung.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung.

** Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. 

**** Aby skorzystać z aplikacji SmartThings, pobierz ją z Galaxy Store, Play Store lub App Store. Aplikacja do działania wymaga systemu Android OS 9↑ i co najmniej 3 GB RAM lub iOS 14↑. Pełna lista kompatybilnych urządzeń dostępna na stronie: https://www.samsung.com/pl/support/mobile-devices/jakie-urzadzenia-sa-kompatybilne-ze-smartthings/. Wszystkie urządzenia muszą być połączone z siecią Wi-Fi lub inną bezprzewodową i zarejestrowane w jednym koncie Samsung Account. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Redakcja imoplan.pl

Nasz zespół ekspertów specjalizujących się w dziedzinach takich jak rodzina, dom, wnętrza dzieli się swoją wiedzą, aby wspierać Cię w codziennych wyzwaniach związanych z życiem rodzinnym. Od lat dostarczamy wartościowe treści, które pomagają w zarządzaniu domem, wychowywaniu dzieci i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

płot panelowy
Jak czyścić meble z litego drewna
kostka brukowa

Jesteś zainteresowany reklamą?

kostka brukowa